Mieszkanie w stylu loft

Odkąd pamiętam inspirowały mnie fabryki. Już jako dziecko uwielbiałam oglądać reportaże z taśm produkcyjnych, które pokazywały sprytne maszyny przy pracy. Z czasem moja uwaga z linii produkcyjnej zeszła na wystrój wnętrz i pozostaje tam niezmiennie do dziś. Z radością więc patrzę na styl loftowy, w którym mnóstwo elementów ma charakter industrialny i jest jakby żywcem wyjęte ze starej fabryki. Dlatego dziś podpowiem Wam jak urządzić mieszkanie w stylu loft.

Meble i wyposażenie

Loftowy styl wnętrza wymaga zastosowania odpowiednich mebli. Świetnie do tego stylu nadają się metalowe szafy albo drewniane, ale z elementami metalowymi. Doskonale pasują do takich wnętrz również szafki służące niegdyś do katalogowania książek w bibliotece czy przechowywania map geodezyjnych. Właśnie z tych drugich korzystał projektant poniższego wnętrza.

Meble w stylu loft to jednak nie wszystko. Oprócz nic, ważnym elementem, który nadaje styl wnętrzu typu loft są lampy. Oświetlenie loftowe to głównie lampy przemysłowe. Są to duże, metalowe oprawy, których zadaniem, gdy wisiały w fabryce, było odpowiednie doświetlenie miejsca pracy.

Aktualnie zwykle lampy takie wiesza się nad stołem czy blatem kuchennym, gdzie również doskonale oświetlają blat roboczy. Dzięki ich zastosowaniu loftowy styl może nadać charakter wnętrzu, które bez takich dodatków byłoby mdłe i nijakie. Zobaczcie zresztą sami, jak dobrze, że w tej zwyczajnej sypialni dodano lampy w stylu loft. Wnętrze od razu nabrało charakteru.

styl loft

Loftowy styl w kuchni

Urządzając mieszkanie w stylu loft nie można zapomnieć o kuchni. W niej również może zapanować loftowy styl. Niezbędnym elementem będą oczywiście lampy wiszące w stylu loft, które świetnie doświetlą miejsce na blacie roboczym. Istotne znaczenie ma jednak również cały wystrój wnętrza, który można zrealizować w bardzo różny sposób.

Można urządzić kuchnię bardzo nowocześnie, korzystając ze wszystkich najnowszych zdobyczy technologii, ale jednocześnie zachować klimat wnętrza w stylu loft. Wystarczy, że na ścianach pozostanie stara cegła lub/i surowy beton. Sami popatrzcie jak dobrze może wyglądać taki nowoczesny loft.

Ciekawostka.Opisując na moich stronach pomysły na wnętrza, chcę zwrócić twoją uwagę na inny aspekt. Bardzo ważną rzeczą jest promocja stron, dzięki niej, możesz znaleźć moją stronę. Nieodzownym elementem jest tu pozycjonowanie. Bardzo długo szukałem firmy, która zajmie się moją stroną internetową. Po analizie szerokiej gamy ofert pozycjonowania stron, wybrałem racjonalną propozycję od szymanski.biz.pl. W stosunkowo krótkim czasie, moja strona nie tylko zaistniałą wysoko w wyszukiwarce. Znacznie podniosły się pozycje i ilość słów w wynikach Google. Więc jak szukasz dobrej agencji, polecam.

A teraz czas na kuchnię w stylu loft, ale urządzoną zupełnie inaczej. Ściana z cegły nadal gra ważną rolę, ale jest nie dodatkiem do wnętrza, ale gra w nim pierwsze skrzypce. To na niej wiszą surowe drewniane półki, które służą do przechowywania szkła kuchennego. Jeśli przyjrzycie się bliżej, to zauważycie również krzesła barowe rodem z baru fabrycznego lat 70-tych. Patrząc na to wnętrze, mimo stali nierdzewnej dolnych szafek, mam wrażenie, że nieco cofnęłam się w czasie.

Jak widzicie styl loftowy to styl zarówno dla tych, którzy lubią starocie, jak i tych, którzy cenią sobie nowoczesność. Ciekawa jestem, które wcielenie podoba Wam się bardziej: czy wolicie loft nowoczesny czy jednak taki z nutką nostalgii, jak ten z ostatniego zdjęcia.